Vlastimil Bubník - sport

Vlastimil Bubník

  • sport

Vlastimil Bubník se narodil v roce 1931 v Kelči na Vsetínsku. V 50. a 60. letech se na vrcholové úrovni věnoval dvěma sportovním disciplínám, fotbalu a lednímu hokeji, a v obou náš stát úspěšně reprezentoval. Výčet jeho sportovních úspěchů je impozantní: jedenáctkrát se stal mistrem republiky v ledním hokeji, hrál na devíti mistrovstvích světa a zúčastnil se i čtyř olympijských turnajů, je držitelem bronzové medaile ze ZOH 1964. V roce 1955 získal na mistrovství světa titul nejlepšího střelce, o šest let později titul nejlepšího útočníka. Jako fotbalový reprezentant se zasloužil o získání 3. místa na mistrovství Evropy v roce 1960. Tehdejší výkony a talent V. Bubníka dnes srovnávají sportovní profesionálové se schopnostmi česko-americké hvězdy Jaromíra Jágra a nepochybují o tom, že by se v zámoří dokázal stejně prosadit.

Legendární hokejový klub Kometa Brno, za jehož barvy V. Bubník hrál, loni oslavil padesát let trvání a u té příležitosti vyhlásil anketu o nejlepšího hráče Komety všech dob. Z hlasování odborníků i veřejnosti vzešel jednoznačný výsledek: titul patří Vlastimilu Bubníkovi.

Udělení Ceny města Brna je oceněním sportovních úspěchů, jichž Vlastimil Bubník dosáhl. Pro fanoušky brněnského hokeje zůstávají nezapomenutelné.