Česky CZEnglish EN

Ceny města Brna

    


Jiří Daler

Jiří Daler se narodil roku 1940 v Brně. Zájem o sport, o cyklistiku, ho přivedl do tělovýchovné jednoty Favorit, kde začal trénovat. První velký úspěch přišel v roce 1964, a to rovnou olympijský, když Jiří Daler zvítězil na olympiádě v Tokiu ve stíhacím závodě na 4 km. K tomuto zlatu přibývaly další medaile – čtyři nejcennější z nich vybojoval na mistrovstvích světa v cyklistice v letech 1964 až 67.

Podstatnou část své aktivní sportovní činnosti se Jiří Daler věnoval dráhovým disciplínám, ale kromě toho, což v jeho éře nebylo běžné, závodil i na silnici – to už jako člen elitního týmu naší silniční cyklistiky Dukla Brno. V silničním závodě družstev získal Jiří Daler třikrát titul mistra republiky. Ve stíhacích závodech na dráze se stal osminásobným mistrem republiky. Celkem drží čtrnáct československých rekordů.

Po skončení aktivní kariéry působil v roli reprezentačního trenéra na silnici i na dráze a nyní už řadu let trénuje talentovanou mládež jednoty Favorit Brno. Se jménem Jiřího Dalera budou vždy spojeny nejvýznamnější úspěchy brněnské a československé cyklistiky.


Zpět na přehled

 
  • ©  Statutární město Brno
  • Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem Magistrátu města Brna
  • Datum provedení poslední kontroly: 16.06.2015 13:40
  • Datum poslední aktualizace: 16.06.2015 10:52
  • Odpovědný útvar: Kancelář primátorky města Brna Odeslat email na adresu
© webdesign Omega Design