Česky CZEnglish EN

Ceny města Brna

    


Karel Láznička

Zastupitelstvo města Brna udělilo Cenu města Brna pro rok 1998 v oboru sport panu Karlu Lázničkovi za celoživotní dílo věnované reprezentaci a rozvoji brněnského a československého sportu.

Karel Láznička se narodil 12. června 1928. Svůj život spojil především s Brnem a volejbalem. Se sportem se seznámil v rodných Šlapanicích. Tam začal jeho mimořádně všestranný a na úspěchy bohatý sportovní život, ve kterém - s výjimkou let na vojně v ATK Praha - vždy zachoval věrnost Brnu. Jako hráč a reprezentant naší republiky se stal v roce 1956 v Paříži mistrem světa a v letech 1955 a 1958 mistrem Evropy.

Ve své kariéře pokračoval jako trenér. V této roli dovedl své svěřence z brněnské Zbrojovky v letech 1968 a 1972 k prvenství v Poháru mistrů evropských zemí a reprezentaci ke druhému místu na Mistrovství Evropy 1985 a ke třetímu místu ve Světovém poháru.

Ještě v současné době aktivně pracuje v metodických funkcích Českého volejbalového svazu a spolupracuje s brněnskými volejbalovými oddíly jako poradce ligových mužstev. S jeho jménem budou vždy spojeny nejvýraznější úspěchy brněnského i československého volejbalu a sportu vůbec.

Loni v prosinci, tedy v roce, kdy Karel Láznička oslavil svou sedmdesátku, byl při vyhlašování nejlepších brněnských sportovců a kolektivů zařazen do Síně slávy brněnského sportu. K této poctě se tedy nyní přidává i udělení Ceny města Brna.


Zpět na přehled

 
  • ©  Statutární město Brno
  • Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem Magistrátu města Brna
  • Datum provedení poslední kontroly: 16.06.2015 13:40
  • Datum poslední aktualizace: 16.06.2015 10:52
  • Odpovědný útvar: Kancelář primátorky města Brna Odeslat email na adresu
© webdesign Omega Design