Česky CZEnglish EN

Ceny města Brna

    


Mgr. Milena Flodrová

Od roku 1957 až do začátku 90. let pracovala v oddělení archeologie a historie v Muzeu města Brna. Brno se stalo středem jejího odborného zájmu: studovala jeho dějiny od středověku po současnost, zkoumala vývoj městské zástavby, památek a obohatila dosavadní poznatky o brněnských osobnostech.

Výsledky svých výzkumů shrnula Milena Flodrová v řadě publikací - jsou to například práce o dějinách a názvosloví brněnských ulic či o brněnských hřbitovech. Její bibliografie však zdaleka není uzavřena.

Své poznatky Milena Flodrová zúročila při přípravě výstav v Muzeu města Brna. Největší popularitu si však zasloužila svou přednáškovou činností. Od šedesátých let až do dneška uspořádala desítky veřejných přednášek a také rozhlasových či televizních besed věnovaných dějinám našeho města. Podobně i na stránkách novin publikovala seriály o historii Brna a jeho čtvrtí.

Dlouholetá odborná i popularizační práce této historičky ve prospěch města Brna si plně zaslouží ocenění. Udělení Ceny města Brna je výrazem uznání její celoživotní práci.


Zpět na přehled

 
  • ©  Statutární město Brno
  • Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem Magistrátu města Brna
  • Datum provedení poslední kontroly: 16.06.2015 13:40
  • Datum poslední aktualizace: 16.06.2015 10:52
  • Odpovědný útvar: Kancelář primátorky města Brna Odeslat email na adresu
© webdesign Omega Design