Česky CZEnglish EN

Evropský týden mobility

Evropský týden mobility 2019

Kampaň EVROPSKÉHO TÝDNE MOBILITY (16.-22. září)
Téma: „Bezpečně pěšky i na kole“

Kampaň EVROPSKÉHO TÝDNE MOBILITY se již tradičně snaží upozorňovat na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a na různé způsoby jeho řešení. Městské úřady mohou v rámci týdne od 16. do 22. září realizovat řadu aktivit zacílených na téma udržitelné dopravy – jedná se o skvělou příležitost vyzkoušet nová dopravní opatření a inovativní řešení pro snížení emisí z používání automobilů a dopravy, testovat nové technologie a získat potřebnou zpětnou vazbu od veřejnosti. Každý rok se tato kampaň zaměřuje na konkrétní téma na poli udržitelné mobility. V roce 2019 je tímto tématem „Bezpečně pěšky i na kole“ (udržitelná doprava).

Hlavní program bude letos probíhat v sobotu 21. září 2019 na DDH Riviéra , kde bude město Brno spolu s dalšími organizacemi (PČR, Městská policie, brněnské komunikace, Dopravní podnik a další) představovat novinky z udržitelné dopravy a bude zde připraveno plno her pro děti i dospělé. Na děti budou čekat kromě her o pěkné ceny i balonky a malování na obličej. V 15:00 hodin vystoupí několikanásobný mistr světa ve Freestyle trial show Vašek Kolář, následovat bude autogramiáda.

Uvidíte zde i vodící pejsky, policejní vůz a motorku, budete si moci vyzkoušet simulátor přetočení vozidla, alko/drogo brýle a mnoho dalšího. Celý den budou probíhat hry a soutěže pro děti i dospělé, ukázky a všichni organizátoři Vám zodpoví to, co Vás bude zajímat na dětském dopravním hřišti Riviéra, Bauerova 7, 603 00 Brno, a to v době od 10:00 do 18:00 hodin.

Dále Vás čeká:

  • Malování na obličej pro děti 12:00 – 16:00 hodin
  • Hra „Udělej si svůj řidičák“ od 14:00 do 17:00 hodin
  • Vašek Kolář – Bike show 15:00 (následná autogramiáda)
  • Ukázky policejního auta a motorky, vodící pejsci, policejní pejsci – odpolední program (14:00 – 16:00 hodin)
  • Balonky pro děti

 

Program s Rescue teamem 21. 9. 2019 – workshop

 

První blok (start cca 14:00)
Seznámíme návštěvníky s telefonními čísly záchranných složek, v čem se liší, naučíme je, jak správně zavolat záchrannou službu a představíme aplikaci Záchranka.  Ukážeme, jak poskytnout první pomoc při zástavě dechu a srdce a následně si návštěvníci budou moci vyzkoušet masáž srdce na figuríně a děti na plyšovém medvědovi. Výklad ozvláštníme zkušenostmi z praxe a ukázkou použití AED.

 

Druhý blok (start cca 15:00)
Druhý blok začneme povídáním o krvácení a jeho závažnosti. Vysvětlíme, jak se jednotlivé druhy krvácení ošetřují, ukážeme použití škrtidla a tlakového obvazu. Následně si návštěvníci budou moci vyzkoušet ošetření reálně vypadajícího krvácení na figurantech.

 

Třetí blok (start cca 16:00)
Ve třetím a posledním bloku se zaměříme na bezvědomí. Ukážeme správné ošetření osoby v bezvědomí, zaměříme se také na život ohrožující interní stavy jako je například infarkt, cévní mozková příhoda, diabetický šok, nebo silná alergická reakce. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet Rautekovu zotavovací polohu na figurantech. Připomene důležitost zavolání záchranné služby a čísla, které je třeba vytočit.

 

Podívejte se na program, který spolu s dalšími organizacemi připravilo město Brno zde.

Přijďte na akci, dozvíte se plno nového, zasoutěžíte si a kromě zážitků si určitě odnesete i pěkný dáreček!

Těšíme se na vás!

Oficiální stránky ETM v anglickém jazyce 

 
  • ©  Statutární město Brno
  • Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem Magistrátu města Brna
  • Datum provedení poslední kontroly: 17.09.2019 13:28
  • Datum poslední aktualizace: 17.09.2019 13:28
  • Odpovědný útvar: Odeslat email na adresu
© webdesign Omega Design