Česky CZEnglish EN

Záchranka a raná péče dostanou od města dotaci

18. září 2019

Téměř 100 tisíc korun z městského rozpočtu by radní chtěli věnovat Zdravotnické záchranné službě Jihomoravského kraje a Společnosti pro ranou péči. Jejich rozhodnutí ještě musí potvrdit zastupitelé.

Záchranářům je určen příspěvek ve výši 65 tisíc korun na pořízení plyšových psů záchranářů, které pak budou dávat při zásahu malým dětem. „Ať už je to samo dítě, kdo potřebuje ošetření od zdravotníků, nebo jeho příbuzní, často je to pro ně náročná a emočně vypjatá situace. Hračka mu pomůže se uklidnit, navázat se záchranářem kontakt a spolupracovat s ním,“ vysvětlil smysl projektu první náměstek Petr Hladík.

Společnost pro ranou péči, která poskytuje odborné služby, podporu a pomoc rodinám s dítětem se zrakovým či kombinovaným postižením, by od města mohla získat 33,5 tisíce korun na dovybavení a prezentaci nové pobočky. Aktuálně je potřeba zařídit jednací místo pro návštěvy rodin a zázemí s kojícím koutkem a přebalovacím pultem. Finance budou použity také na výrobu informačního letáku a uspořádání dne otevřených dveří, tak aby se o službě rané péče dozvědělo co nejvíce lidí. Aktuálně podporuje Společnost pro ranou péči 150 klientských rodin.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz

 
  • ©  Statutární město Brno
  • Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem Magistrátu města Brna
  • Datum provedení poslední kontroly: 18.09.2019 15:11
  • Datum poslední aktualizace: 18.09.2019 15:11
  • Odpovědný útvar: Odeslat email na adresu
© webdesign Omega Design