Česky CZEnglish EN

Radní schválili zpracování investičního záměru expozice afrických prasat a mangust v Zoo Brno

17. února 2021

Nové expozice afrických prasat a mangust by se mohli v budoucnu dočkat návštěvníci Zoo Brno. Radní dnes totiž souhlasili se zpracováním investičního záměru na její vybudování.

V rámci investičního záměru „Zoo Brno – Expozice afrických prasat a mangust“ se počítá s vybudováním nové expozice, která by byla součástí již existujícího výběhu Safari a bezprostředně by navazovala na Africkou vesnici.

„Záměr vybudovat tuto expozici je v souladu se strategií rozvoje brněnské zoo z roku 2004. Podaří se tak rozšířit portfolio chovaných druhů zvířat a návštěvníci si budou moci užít novou část zoologické zahrady mezi ostrovem pro lemury a termitištěm. Prohlídková trasa, dosud ukončená výhledem na expozici Safari z krytého altánku, se nově propojí s vyhlídkou u afrických chýší,“ uvedl I. náměstek primátorky Petr Hladík.

Ke stávajícímu altánku bude přistavěna budova pro prasata a mangusty, jejíž plochá střecha vytvoří vyhlídkovou plošinu pro návštěvníky, navazující na stávající vyhlídkovou plošinu altánu.

„Na tuto vyhlídkovou terasu bude zajištěn i bezbariérový přístup. V blízkosti afrických chýší vznikne vyhlídka nad pomyslnou roklí, pod touto vyhlídkou navíc poteče potok,“ přiblížil Petr Hladík.

Předběžný odhad Zoo Brno na realizaci investiční akce činí 5,1 milionu korun bez DPH. Se zpracováním potřebných dokumentů a podáním žádosti o stavební povolení se počítá v příštím roce.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz

 
  • ©  Statutární město Brno
  • Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem Magistrátu města Brna
  • Datum provedení poslední kontroly: 17.02.2021 11:33
  • Datum poslední aktualizace: 17.02.2021 11:33
  • Odpovědný útvar: Odeslat email na adresu
© webdesign Omega Design