Česky CZEnglish EN

Prostory na Zámečnické jsou volné, stěhovat se sem bude TIC Brno

16. prosinec 2020

Blíž k místům, kudy proudí turisté, i do větších prostor by se mohl nastěhovat TIC Brno. Nebytové prostory na Zámečnické 2 už vyklidil původní nájemce a radní se rozhodli, že k dalšímu nájmu je nabízet nebudou, aby se mohlo pokračovat v přípravách přesunu informačního centra.

V současnosti funguje informační centrum s názvem TO JE BRNO v přízemí parkovacího domu Domini. Lidé tu seženou nejen suvenýry a propagační předměty, ale zakoupí tu také vstupenky na různé kulturní akce, můžou si tu uschovat zavazadla nebo si třeba v klidu sednout, připojit se na wi-fi a naplánovat si další program. Přestěhováním do větších prostor by se otevřela příležitost zřídit informační centrum společně ještě s Centrálou cestovního ruchu – Jižní Morava. Tím by se turistům na jednom místě zpřístupnily informace z celého regionu,“ vyzdvihla primátorka města Brna Markéta Vaňková

Nápad přesunout informační centrum TIC Brno do prostor, které zůstaly volné po restauraci Italia Bar, vznikl letos na podzim. Původně jsme měli v plánu najít sem nového nájemníka a pokračovat v pronájmu pro účely restaurace nebo obchodu, ale dnes jsme se na radě shodli, že bude lepší ponechat prostory volné a pokračovat v jednání s TIC Brno, který o ně má zájem. Plán nového jednotného informačního centra pro celý Jihomoravský kraj má naši plnou podporu. Taková oblíbená a vyhledávaná destinace jako jižní Morava si reprezentativní infopoint zaslouží,“ doplnil náměstek pro oblast správy majetku Jiří Oliva.

Volné prostory se nacházejí v 1. NP Zámečnické 2 a jejich rozloha činí asi 270 m2.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz
 
  • ©  Statutární město Brno
  • Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem Magistrátu města Brna
  • Datum provedení poslední kontroly: 16.12.2020 15:13
  • Datum poslední aktualizace: 16.12.2020 15:13
  • Odpovědný útvar: Odeslat email na adresu
© webdesign Omega Design