Česky CZEnglish EN

Pořádání kulturních akcí ve veřejném prostoru je jednodušší díky projektu Plug & Play

7. června 2021

Vládní nařízení se postupně rozvolňují a po dlouhých měsících ožívá i kultura. A to včetně té, která se koná ve veřejném prostoru. Aby bylo pořádání takových akcí jednodušší, přišlo město s projektem Plug and Play, který ve 4 městských částech vybírá nejvhodnější lokace a nabízí zjednodušenou administrativu povolování online.

Živá vystoupení, sousedské slavnosti, oslavy narozenin či studentské večírky. Všechny tyto akce ve veřejném prostoru mají svůj povolovací proces v závislosti na městské části, v níž se nachází místo konání. Aby město tuto administrativu zjednodušilo, přišlo s projektem Plug and Play, kde zájemci najdou pohromadě všechny důležité informace.

Zájemci si mohou vybrat ze čtyř zapojených městských částí, z nichž každá vytipovala vhodné lokality pro podobné akce. Na webu se lidé dozvědí, jaká je technická vybavenost místa, jaké jsou podmínky pro pořádání akce a v kalendáři uvidí i obsazenost. V případě volného termínu si mohou místo rovnou zarezervovat online, odpadá tak nutnost návštěvy úřadu,“ shrnul radní pro oblast kultury Marek Fišer.

Zájemci mohou vybírat z 16 lokalit v městských částech Brno-střed, Brno-sever, Královo Pole a Žabovřesky. V případě, že půjde o organizování komerční akce, je nutné počítat s dalšími formuláři, jako je třeba zábor veřejného prostranství nebo uhrazení poplatku za jeho využití. I pro tyto situace je ale připravený návod, který organizaci usnadní.

Po odeslání žádost posoudí daná městská část a v případě jejího schválení už nic nebrání v cestě kulturní veřejné produkci,“ uzavřel Marek Fišer

Veškeré informace o projektu jsou dostupné na https://plugandplay.brno.cz/

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz

 
  • ©  Statutární město Brno
  • Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem Magistrátu města Brna
  • Datum provedení poslední kontroly: 07.06.2021 15:36
  • Datum poslední aktualizace: 07.06.2021 15:36
  • Odpovědný útvar: Odeslat email na adresu
© webdesign Omega Design