Česky CZEnglish EN

Oblíbený běžecký seriál pro rodiny s dětmi RunTour po roce opět v Brně

9. květen 2018

V blízkosti Brněnské přehrady se v sobotu 12. května uskuteční 7.ročník běžeckého seriálu Česká Pojišťovna RunTour. A již po šesté zavítá závod do Brna. Délka tratí pro dospělé je 5 a 10 kilometrů. Kromě těchto distancí jsou pro děti připraveny závody o délce 500 a 1000 metrů. Zájemci se mohou registrovat pomocí webových stránek run-tour.cz. Akce proběhne za účasti brněnské fotbalové legendy Petra Švancary a herce a režiséra Jakuba Koháka.

Start, cíl i rozsáhlé a kvalitní zázemí bude pro běžce připraveno na parkovišti v těsné blízkosti brněnské přehrady a hotelu Orea Resort Santon. Dětské závody na 500 a 1000 m odstartují směrem k hrázi brněnské přehrady. Závod dospělých na 5 km vystartuje stejným směrem po ulici Hrázní. Po uběhnutí poloviny trati se budou běžci vracet po pěší zóně s výhledem na přehradu zpět do zázemí.

„Prýgl je ideálním místem pro závod s příjemnou atmosférou. Opět jsme trasu sestavili tak, aby si ji užil každý běžec. Jsou na ní rychlejší části, ideální pro sprint, ale i takové, kde se dá odpočinout a užít si krásné okolí kolem přehrady,“ dodává s úsměvem Nikola Mráčková z organizačního týmu Česká Pojišťovna RunTour.

Z každého startovného putuje 50 Kč na konto Nadace Leontinka, která se zabývá pomocí dětem a studentům se zrakovým postižením. Pomáhá tedy každý běžec.

Starty dětských běhů jsou naplánovány od 10:00 hodin dopoledne, Nova Run 5 km startuje ve 12:00 a na nejdelší distanci se běžci vydají úderem 13:00.

Závod se koná za finanční podpory města Brna a pod záštitou primátora Petra Vokřála.

Více informací se dozvíte na www.run-tour.cz 

Info o Česká Pojišťovna RunTour:
RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál pro hobíky, zkušené běžce i pro rodiny s dětmi. Na naše městské závody se běžci často a rádi vrací pro jejich přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro unikátnost jednotlivých tratí. Prostřednictvím seriálu se navíc pomáhá tam, kde je to potřeba – z každého startovného putuje 50 Kč na konto Nadace Leontinka. Letos probíhá v osmi městech ČR: vedle Brna jsou to České Budějovice, Ústí nad Labem, Olomouc, Liberec, Ostrava, Praha a Pardubice.

Více informací:
Nikola Mráčková – m.t.: +420 720 364 182; email:
nikola.mrackova@geometry.com

 
  • ©  Statutární město Brno
  • Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem Magistrátu města Brna
  • Datum provedení poslední kontroly: 09.05.2018 15:17
  • Datum poslední aktualizace: 09.05.2018 15:17
  • Odpovědný útvar: Odeslat email na adresu
© webdesign Omega Design