Česky CZEnglish EN

Město připravilo další dva byty pro sdílené bydlení zdravotních sester

22. květen 2018

Nemocnice ve městě Brně dlouhodobě hledají kvalifikovaný personál, především zdravotní sestry. Město se jim snaží vyjít vstříc, a to pomocí sdíleného bydlení pro sestřičky. Nemocnicím budou poskytnuty byty pro lékařský personál ze vzdálenějších regionů republiky či ze zahraničí. Rada města dnes na svém jednání schválila podmínky podnájmu ve 2 bytech na ulici Česká a Beethovenova.

„K jednomu bytu na Masarykově ulici, který už téměř rok obývají 4 sestřičky, přibydou další dva v centru města. Díky tomu najde bydlení dalších osm zdravotních sester, které pracují v brněnských nemocnicích. V projektu pokračujeme i nadále a dalších dvacet bytů je v různé fázi oprav nebo příprav na stavební práce. Většina z nich by měla být hotová do konce letošního roku,“ komentoval první náměstek primátora Petr Hladík.

V nově opraveném bytě na ulici Česká se ubytují 4 zdravotní sestry z Úrazové nemocnice v Brně. Na Beethovenově to pak budou 4 sestry z Nemocnice Milosrdných bratří.

V současné chvíli se opravuje dalších 5 bytů na ulici Údolní, Jánské a Křenové. U dalších 4 bytů na Kobližné se počítá se zahájením oprav během následujících týdnů. Zbylé byty se začnou rekonstruovat poté, co se vybere zhotovitel, nebo dle zájmu nemocnic.

Pro sdílené bydlení sester byl doposud pronajat jeden 4pokojový byt na Masarykově ulici, a to Úrazové nemocnici v Brně.

Na opravy bytů v rámci projektu sdíleného bydlení pro nemocnice je v rozpočtu pro letošní rok vyčleněno 19,5 milionu Kč. Jedná se o prostředky čerpané z Fondu bytové výstavby.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail:
ponuchalek.filip@brno.cz

 
  • ©  Statutární město Brno
  • Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem Magistrátu města Brna
  • Datum provedení poslední kontroly: 22.05.2018 15:05
  • Datum poslední aktualizace: 22.05.2018 15:05
  • Odpovědný útvar: Odeslat email na adresu
© webdesign Omega Design