Česky CZEnglish EN

Město přikoupí dva Seniorbusy, od července jich bude po Brně jezdit už šest

26. únor 2020

14 000 jízd, 20 000 přepravených osob a 201 000 najetých kilometrů, to je bilance roku 2019, kdy ulice Brna brázdily čtyři Seniorbusy. Čísla přitom mohla být ještě vyšší: poptávka stále převyšuje možnosti, které dopravní podnik má. Díky dnešnímu rozhodnutí radních přibydou do vozového parku další dvě auta.

„Seniorbus je v provozu téměř čtyři roky, takže se jedná už o zavedenou službu, která je mezi staršími lidmi čím dál oblíbenější. Ačkoliv se začínalo se dvěma automobily a postupně se další dva přidaly, stále se nedařilo uspokojit všechny zájemce. Proto jsme dnes schválili dodatek ke stávající smlouvě s DPMB, ve kterém službu rozšiřujeme rovnou o dvě auta. I když je v Brně pokrytí MHD na nadstandardní úrovni, ne na všechna místa se senioři nebo osoby se sníženou schopností pohybu pohodlně dostanou, u Seniorbusu jim navíc řidič pomůže s nástupem a výstupem nebo s uložením zavazadel,“ vyzdvihla primátorka města Markéta Vaňková.

Na provoz služby Seniorbus má Odbor sociální péče pro letošní rok připravenou částku 7,8 milionu korun. „Služba je určená pro seniory a držitele průkazu ZTP a ZTP/P. Mohou ji využít 6x měsíčně a v drtivé většině tak činí pro cesty k lékaři, případně na nákupy, okrajově ale také například když vyrážejí za kulturou nebo za zábavou. Tomu je přizpůsobena i provozní doba, která je od 6 ráno do 22 večer,“ doplnil náměstek pro oblast sociální Robert Kerndl.

Přepravu je potřeba objednat předem, nejdříve 14 dní před jízdou, v čemž se odráží snaha minimalizovat rušení jízd na poslední chvíli. Jedna cesta vyjde uživatele na 50 Kč.

„V pracovní dny naši řidiči uskuteční asi 50 jízd denně, o víkendu zhruba polovičku. Za loňský rok jsme přijali 24 tisíc objednávek, ale zhruba 7 600 jsme museli z kapacitních důvodů odmítnout – to je asi 20 na každý den. Pořízení nových vozů proto velmi vítáme a už teď vybíráme konkrétní typy. Rádi bychom, aby nová auta měla větší kapacitu a my mohli nabídnout více tzv. spolujízd,“ uvedl ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Z aktuálních čtyř aut jedno jezdí na CNG, ostatní na naftu. Jsou vhodná i k přepravě vozíčkářů. Obsluhuje je 6 řidičů, kterým vypomáhají brigádníci.

Více informací a kontakt pro objednání najdete na: https://socialnipece.brno.cz/sluzby-mesta/senior-taxi-brno/.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz

 
  • ©  Statutární město Brno
  • Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem Magistrátu města Brna
  • Datum provedení poslední kontroly: 26.02.2020 15:11
  • Datum poslední aktualizace: 26.02.2020 15:11
  • Odpovědný útvar: Odeslat email na adresu
© webdesign Omega Design