Česky CZEnglish EN

Primátor besedoval se studenty gymnázia na Vídeňské

19. dubna 2017

(ik) – Zákaz taxislužby Uber, parkování, stadiony pro fotbal a hokej, politika, železniční uzel a další témata byla na pořadu ve středu dopoledne ve Sněmovním sále Nové radnice. S primátorem Petrem Vokřálem besedovala devadesátka studentů Gymnázia Vídeňská.

O čem se například diskutovalo (ve zkrácené upravené verzi):

Studenti: Proč nelze využívat taxislužbu Uber? Proč ji město zakázalo?

Primátor: Město ji nezakázalo, přidalo se však k žalobě. Krajský soud vydal předběžné opatření s tím, že společnost Uber podniká v rozporu s právními předpisy.

Studenti: Brno nedávno zasáhl smog. Jak v této i dalších obdobných situacích má fungovat individuální a hromadná doprava?

Primátor: Jsem zastáncem názoru, aby byla dobudována síť P+R (zaparkuj a jeď). Redukovat počty výjimek pro vjezd do centrální části. Je jich vydáno tisíce a míst je tam daleko méně. Pokračovat ve výstavbě parkovacích domů. A rozšířit systém rezidentního parkování v dalších částech města.

Student: Kdy Brno bude mít novou hokejovou halu?

Primátor: Hokejová hala, fotbalový stadion a koncertní sál jsou stavebními prioritami vedení města. Jsou to investice dohromady za 5,5 miliardy. Na financování se nemůže podílet jen město. Příslib na spolufinancování máme zatím jen u koncertního sálu. Jednáme s centrálními složkami. Předpokládám, že hokejová hala se začne stavět v roce 2019.

Student: Chtěl jste být odmalička politikem?

Primátor: Říkal jsem si, že politika je to poslední, co budu dělat. V roce 2013 jsem se rozloučil s byznysem. Byl jsem osloven Hnutím Ano. Odpověděl jsem, že kdyby bylo třeba, tak pomohu. Ale také, že do Prahy nikdy nepůjdu.

Student: Jste také krajským zastupitelem. Jak fungují podle vás městská i krajská koalice?

Primátor: Nemám samozřejmě nic proti pluralismu. V komunální politice se však na vedení podílí řada různobarevných subjektů. Při vytváření fungujícího systému je třeba stále jednat. Pak teprve mohou fungovat.

Student: Jak se bude dál vyvíjet umístění hlavního nádraží?

Primátor: Mou snahou je, aby rozhodnutí padlo ještě letos a téma nádraží se nestalo součástí volebních programů pro příští komunální volby.

Jindřich Svoboda, pedagog gymnázia: Jaký je váš pohled na povinné maturity z matematiky?

Primátor: Některé z vás nepotěším, omlouvám se. Sám jsem maturoval z matematiky. Její znalost není špatná, protože otevírá prostor pro další vzdělávání a pro další obory.

Po besedě část studentů navštívila také zasedací místnost rady a primátorovu pracovnu.

 
  • ©  Statutární město Brno
  • Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem Magistrátu města Brna
  • Datum provedení poslední kontroly: 19.04.2017 15:21
  • Datum poslední aktualizace: 19.04.2017 15:21
  • Odpovědný útvar: Kancelář primátora města Brna Odeslat email na adresu
© webdesign Omega Design