Česky CZEnglish EN

K prázdninám patří letní kina. Ta začala promítat

7. červenec 2020

(and, gak) – Navzdory obavám, že nás koronavirus připraví o řadu oblíbených letních aktivit, se Brno postupně vrací do normálního stavu. O prázdninách si tak lidé mohou užívat i nabitých programů letních kin. Na výběr jich mají rovnou několik.

Na filmy Parazit, Vlastníci nebo kultovní Kouř zve letní kino Artu na zahradu vily Löw-Beer. Hraje se každý pátek, v červenci od 21.30 hodin, v srpnu už od 21 hodin. 

Na diváky se těší také kino na nádvoří radnice městské části Brno-střed . Nové hity i léty prověřené kousky promítá ve stejných časech jako Art. V programu nechybí klasický Spalovač mrtvol ani dokumentární Vila Tugendhat. 

Na filmy láká také Špilberk, zdejší letňák letos nově nabídne několik promítání naslepo. Lidé tak předem nevědí, který snímek je čeká. Pokud se jim nelíbí, mohou do 20 minut od začátku odejít a vstupné se jim vrátí. 

Svou letní scénu má již tradičně i kino Scala. Na nádvoří Místodržitelského paláce promítá Scalní letňák v úterý, ve čtvrtek a v sobotu, vždy od půl desáté.

Ve stejnou dobu začíná promítat také letní kino na nádvoří Městského divadla v Brně, kde se návštěvníci mohou těšit na Nabarvené ptáče, Ženy v běhu či Rocketmana.

Úplnou novinkou letošního roku je kino na Vlněně. Zde se bude pravidelně promítat od 9. července, a to na nádvoří mezi budovami (před budovou A na Vlněně 1). Vstupné je zde navíc dobrovolné.

 
  • ©  Statutární město Brno
  • Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem Magistrátu města Brna
  • Datum provedení poslední kontroly: 07.07.2020 15:11
  • Datum poslední aktualizace: 07.07.2020 15:11
  • Odpovědný útvar: Odeslat email na adresu
© webdesign Omega Design