Česky CZEnglish EN

Jak by mělo vypadat chytré město? O tom mluvili odborníci v čele s primátorem Brna

9. listopad 2017

(noh) – Odborníci  a představitelé Brna v čele s primátorem Petrem Vokřálem ve středu diskutovali v hotelu Courtyard by Marriott Brno na konferenci pořádané mediální skupinou MAFRA.

Téma – Smart City neboli chytré město. Většina přítomných měla problém přijít včas, kvůli dopravní nehodě, která zablokovala část Brna.

„Začali jsme dnes nesmart, a i proto jsme se tady sešli: abychom se bavili o tom, co můžeme společně udělat pro to, aby bylo takových situací co nejméně,“ zahájil svoji prezentaci primátor statutárního města Brna Petr Vokřál.

Konference se účastnil také náměstek primátora Martin Ander, správní ředitel Brněnských komunikací Roman Nekula a Vít Prýgl, který představil elektronické odbavování cestujících jako základ a první modul e-shopu městských služeb v Brně.   

„O smartcity mluvíme už dlouho, všichni si myslíme, že jsme smart. Je celá řada definicí, které se pokoušejí tento pojem uchopit. Stalo se z toho náboženství, celá Evropa mluví o smart, pořádají se konference… De facto je to ale pořád o tom nastavit parametry, aby město fungovalo,“ řekl Vokřál. Podle něj by si mělo každé město ušít koncept na míru. Vokřál představil přítomným strategii města Brno 2050 . „Domnívám se, že každé město se musí rozhodnout samo, že není jeden koncept, který by platil pro všechny,“ dodal.

Město Brno postavilo strategii Brno 2050 na systému komunikace. „A to všech partnerů a složek ve městě, protože jsme přesvědčeni o tom, že smart se nevymyslí ve čtvrtém patře na Husově, ale musí vzniknout  jako celek v rámci takzvaného městského ekosystému. Snažíme se využít lidského potenciálu, který v Brně je,“ zdůraznil kromě jiného na konferenci primátor Petr Vokřál.

Přítomní odborníci řešili také například moderní technologie, dopravu či sdílenou ekonomiku, digitalizaci či automatizaci.

 
  • ©  Statutární město Brno
  • Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem Magistrátu města Brna
  • Datum provedení poslední kontroly: 09.11.2017 14:00
  • Datum poslední aktualizace: 09.11.2017 14:00
  • Odpovědný útvar: Odeslat email na adresu
© webdesign Omega Design