Česky CZEnglish EN

Den pand, sport v nejrůznějších podobách a asijské speciality jsou tipy na víkend

15. září 2017

(ik) – Sport na kolech i bruslích, den pand spojený s během v zoo, asijská kuchyně a Sporťáček jsou tipy na nacházející víkend. 

V pátek odpoledne a večer vyvrcholí oslavy 60. výročí založení cyklistické TJ Favorit  na velodromu u výstaviště.

Na pořadu je také šestá letošní jízda městem  na bruslích, kolech, koloběžkách a longboardech. Sraz je v pátek v 18.30 na parkovišti Auto Palace Brno na Řipské ulici. Předpokládaný návrat na místo startu je ve 20 hodin.

Zoo  oslaví v sobotu Mezinárodní den pand červených. Pro návštěvníky pořadatelé připravili pět stanovišť, kde se dozví zajímavosti ze života pand a získají informace o možnosti jejich ochrany ve volné přírodě. Komentované krmení těchto zvířat začne v 11 hodin.

V sobotu se také v zoo uskuteční třetí ročník běžeckého závodu Craft RUNGO, který odstartuje v 11 hodin u expozice medvědů kamčatských. Délka tratě je 7,3 km a účastní se běžci nad 15 let.

V sobotu v 10 hodin odstartuje Wannado festival Sporťáček určený pro děti a rodiče. Přehlídka různých sportů je na programu ve sportovním areálu na Hněvkovského a koupališti Biotop v Komárově. „Každoročně jezdím alespoň na jednoho z řady Sporťáčků, protože si myslím, že pohyb je pro děti důležitý.  Ať už se chtějí jednou dostat na olympiádu, nebo sportovat jen tak pro radost,“ zdůraznil olympijský medailista a kajakář Jiří Prskavec, který dorazí také do Brna.

Na Malé Americe v Brně začíná v sobotu v 10 hodin gastronomický festival Ochutnej Asii, kterého se účastní přední restaurace z města a okolí.

Další tipy najdete i na www.gotobrno.cz .

 
  • ©  Statutární město Brno
  • Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem Magistrátu města Brna
  • Datum provedení poslední kontroly: 15.09.2017 11:38
  • Datum poslední aktualizace: 15.09.2017 11:38
  • Odpovědný útvar: Kancelář primátora města Brna Odeslat email na adresu
© webdesign Omega Design