Česky CZEnglish EN

Aktivní občan

Otevřená data

Brno je plné šikovných lidí, kteří se nebojí vymýšlet nové věci. Níže se můžete inspirovat tím, co už udělali jiní a zároveň se zamyslet nad tím, co byste sami chtěli s pomocí městských dat vytvořit. Upozorňujeme, že Brno není autorem aplikací a ani neručí za jejich funkčnost či správnost.

Pokud vás něco zajímavého napadne a pokud k tomu nenajdete potřebná data v našem katalogu , neváhejte se ozvat na opendata@brno.cz a my vám řekneme, kdybychom vám (i všem ostatním) mohli taková data zpřístupnit.

Máte zajímavou aplikaci, která vychází z městských dat? Pošlete nám v češtině a angličtině její název, krátký popisek, webovou adresu a kontaktní email, a my ji rádi zařadíme do přehledu níže.

Funkční projekty

 

iRIS - Sledování provozu 

Šotoris 

Aplikace zobrazuje aktuální polohu vozidel MHD Dopravního podniku města Brna (DPMB) a další informace o vozidlách. Poloha vozidel se přenáší pomocí Řídícího a informačního systému a je aktualizována přibližně každých 20 sekund.

Kontakt na autory: Zoltán Jalsovszky
Web: iris.bmhd.cz 
Pro cestující MHD v Brně jsme připravili Windows Phone, BlackBerry a iOS verzi aplikace. Můžete si je zdarma stáhnout v přílušných obchodech s aplikacemi. Aplikace jsou stále ve vývoji a snažíme se neustále přidávat nové funkce a opravovat případné chyby.

Web: sotoris.cz/mobile/ 
 

Mapa samosprávy 

Otevřené Brno 

Projednávala se nedávno nějaká změna (prodej/pronájem/směna) pozemku/domu/bytu nebo třeba oprava silnice/chodníku/inženýrských sítí ve Vašem okolí na radnici? Na mapě můžete jednoduše sledovat změny v Územním plánu a informace o konkrétních pozemcích a stavbách ve Vašem okolí, i v celé ČR, projednávaných na radnici.

Kontakt na autory: kontakt@mapasamospravy.cz

Portál o změnách a událostech nemovitého majetku města Brna. Sledujte, co se právě děje s nemovitostmi a pozemky patřící městu Brnu. Dozvíte se vše o probíhajícím prodeji, pronájmu, opravách, změnách a událostech nemovitostí z úřední desky, jednání Rady města Brna a Zastupitelstva.

Kontakt na autory: kontakt@otevrenebrno.cz
Web: otevrenebrno.cz 

Hejbej Brnem 

Aplikace byla vyvinuta pro NESEHNUTÍ pracovníky a studenty Ústavu Informatiky Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity Brno. Cílem aplikace HejbejBrnem je nabídnout občanům a občankám Brna potřebné informace k tomu, aby se snadno pohybovali po Brně – a to různými způsoby – na kole, šalinou, autobusem či pěšky.

Kontakt na autory: nesehnuti.cz 
Web: www.hejbejbrnem.cz 

Prototypy

BitBrno

Parking Tip

BitBrno je responsivní webová aplikace, která umožňuje platbu MHD jízdenek Bitcoiny. Díky tomu mohou lidé, kteří nemohou nebo nechtějí nakupovat přes Premium SMS získat elektronickou jízdenku. Současně může tato metoda snížit současné poplatky za zprostředkování až o 70%.

Kontakt na tým: Jan Antonín Kolář
Využitím crowdsourcingu sbírá real time data o volných parkovacích místech a naviguje řidiče, a zkracuje čas parkování ve městech.

Kontakt na tým: Jozef Macák

Exercitium Brno

Smartrash

Webový portál, který má za cíl spojit dobrovolníky a zájemce o práci se zajímavými projekty k řešení. (Projekt získal nejvíce hlasů obecenstva IBM CityHack.)

Kontakt na tým: Albert Uchytil
Sběr informací od obyvatel měst o přeplněnosti kontejneru, předcházení dodatečnému úklidu okolí. Optimalizace tras svozových vozidel.

Kontakt na tým: Jakub Dražan

iBeacon Security

Peak Crusher

Nový rozměr technologie iBeacon, který má potenciál dostat iBeacon do enterprisu. Zabezpečení znemožňuje duplikaci iBeaconu, zaručuje, že se uživatel opravdu nacházel u daného iBeaconu.

Kontakt na tým: Martin Wenisch
Optimalizované rozložení špičky spotřeby eletkrické energie za účelem šetření nákladů jak koncovým zákazníkům, tak producentům energie.

Kontakt na tým: Petr Hanovec

Brno Maps

Brno Trafic Agents

Mapová platforma pro agregaci, statistickou analýzu, vyhodnocovaní akcí, dění každodenního života a statusu v Brně. Zdrojem dat jsou dostupné údaje a data od města Brna ale i od samotných uživatelů aplikace, kterým se doplňují už existující báze znalostí aplikace.

Kontakt na tým: Amir H. E. Mamaghani
Modelování a simulace dopravy v Brně na bázi multiagentních systémů.

Kontakt na tým: Vratislav Beneš
 
  • ©  Statutární město Brno
  • Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem Magistrátu města Brna
  • Datum provedení poslední kontroly: 30.03.2017 13:40
  • Datum poslední aktualizace: 30.03.2017 13:40
  • Odpovědný útvar: Odeslat email na adresu
© webdesign Omega Design