ZOO Brno

Lední medvědi - foto: Tomáš PickaZoo, která se v roce 2008 a 2013 proslavila především odchovem celkem čtyř mláďat ledních medvídků, se rozkládá na ploše 38 ha, kde máte jedinečnou možnost vidět cca 1500 zvířat přibližně 300 druhů.

V dolní části najdete surikaty, lemury kata, opice, již zmíněné lední medvědy, lachtany, lišky, pavilon Tygří skály s celoročně otevřenou restaurací U Tygra, která je od výběhů oddělená pouze silným sklem, či areál Beringia – výběh medvědů kamčatských, vlků a bobrů kanadských, dotvořený replikou indiánského srubu s totemem.

Medvěd kamčatský - foto: Tomáš Hájek

Na svazích kopce se prostírají rozsáhlé výběhy lam, antilop, losů, sobů a kozorožců, na táhlém hřebeni je umístěn pavilon Tropické království, kde se zabydleli představitelé t ropické fauny a mimo jiné také vzácný varan komodský často přezdívaný jako "komodský drak". Velmi atraktivní je výběh Safari se žirafami, zebrami, pakoni a pštrosy. Nechybí ani dětská zoo se zvířátky k pohlazení anebo pavilon exotického ptactva či vláček, kterým se mohou návštěvníci pohodlně svézt. Kromě toho je v areálu rozmístěno několik stánků s občerstvením, dětská hřiště a přednáškový sál.

 Tygr - foto: ZOO Brno 

U Zoologické zahrady 46,

635 00 Brno
tel.: +420 546 432 311

e-mail: zoo@zoobrno.cz
www.zoobrno.cz 

 
  • ©  Statutární město Brno
  • Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem Magistrátu města Brna
  • Datum provedení poslední kontroly: 18.09.2013 12:50
  • Datum poslední aktualizace: 18.04.2013 14:23
  • Odpovědný útvar: Kancelář primátora města Brna Odeslat email na adresu
© webdesign Omega Design