V měsíci říjnu postupně započaly vlastní stavební práce, kterým předcházel podrobný průzkum území formou kopaných sond a vytyčení podzemních inženýrských sítí. V ulici Běhounské byl přepojen stávající vodovod na provizorní potrubí z důvodu plánovaného provádění kanalizace podzemním způsobem (štolováním). Zároveň probíhaly práce na rekonstrukci kanalizace v prostoru odstaveného parkoviště.
V měsíci listopadu byla stavba rozšířena k ulici Brandlově, kde byla přeložena část vodovodu a začaly práce na kanalizaci – odvodnění komunikací včetně protlaku pod kolejovým tělesem tramvaje. Práce na kanalizaci pokračují i v prostoru vjezdu na katastrální úřad.
Paralelně se stavebními pracemi probíhá i čilý archeologický průzkum. V prostoru staveniště byly nalezeny segmenty původních hradeb a mnoho kosterních pozůstatků.
V prostoru staveniště postupují taktéž práce na štole v úseku ulice Solniční – roh Běhounské – průchod směr Janáčkovo divadlo. Tuto samostatnou stavbu provádí investor Brněnské vodárny a kanalizace. V současné době probíhají práce na této štole v prostoru kina Scala a rohu ulice Solniční a Běhounské.
Stavební práce s sebou přináší i určitá omezení provozu v tomto prostoru. V rámci možností se stavba snaží co nejméně narušit plynulost provozu a bezpečnost veřejnosti. Za tímto účelem bylo zřízeno oplocení v místech, kde se provádí stavební práce. Toto oplocení zároveň vymezuje koridor pro pěší tak, aby nebyl přerušen provoz ve veřejné i komerční sféře. Jedná se zejména o zpřístupnění Moravské galerie, kostela sv. Tomáše, katastrálního úřadu, kina Scala, Městského soudu v Brně a provozovny v ulici Běhounské.
Děkujeme veřejnosti za pochopení a trpělivost a zároveň prosíme o zvýšenou pozornost při průchodu stavbou.